3-fevral sanasida o‘tkazilgan onlayn savdolar natijasi
3 870 ta lot auksion savdosi va ochiq tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang‘ich narxi 1,3 mlrd so‘mlik 4 056 ta lot 2,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 15 ta
• Boshlang‘ich narxi 86,3 mln so‘m
• Sotilgan narxi 374,3 mln so‘m
Samarqand shahridan yillik ijara stavkasi 4,5 mln so‘m bo‘lgan Samarqand davlat chet tillar institutiga qarashli binoning yerto’la qismida joylashgan xona 118,2 mln so‘mga sotildi.
• Soni 36 ta
• Boshlang‘ich narxi 983,9 mln so‘m
• Sotilgan narxi 1,7 mlrd so‘m
• Yer maydoni 2,2 ga
Guliston shahridan narxi 22,3 mln so‘mlik umumta'lim maktabi qurish uchun 40 sotix yer uchastkasi 374,6 mln so‘mga sotildi.
Farg'ona shahridan narxi 214,3 mln so‘mlik ko'p qavatli turar-joy qurish uchun 25 sotix yer uchastkasi 235,7 mln so‘mga sotildi.
Toshkent viloyati, Yangiyo'l shahridan narxi 280,7 mln so‘m bo‘lgan metallni qayta ishlash korxonalari qurish uchun 48 sotix yer uchastkasi 393 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 3 февраля
На торги и выставление на публичные торги было выставлено 3 870 лотов. Также было реализовано 4 056 лотов начальной ценой 1,3 млрд сумов на сумму 2,5 млрд сумов.
• Колчество 15
• Стартовая цена 86,3 млн сум
• Цена продажи 374,3 млн сум
Помещение, расположенное в цокольном этаже здания, принадлежащего Самаркандскому государственному институту иностранных языков, с годовой арендной ставкой 4,5 млн сумов от города Самарканда было продано за 118,2 млн сумов.
• Количество 36
• Стартовая цена 983,9 млн сум
• Цена продажи 1,7 млрд сум
• Площадь участка 2,2 га
Продан земельный участок площадью 40 га за 374,6 млн сумов в городе Гулистан под строительство общеобразовательной школы стоимостью 22,3 млн сумов.
Продан земельный участок площадью 25 га за 235,7 млн ​​сумов в городе Фергана под строительство многоэтажного жилого дома стоимостью 214,3 млн сумов.
Продан земельный участок площадью 48 га за 393 млн сумов в городе Янгиёл Ташкентской области для строительства металлообрабатывающих предприятий по цене 280,7 млн ​​сумов.