“UNG Petro” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq “UNG Petro” MChJning ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini (keyingi o‘rinlarda ­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov e’lon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so'rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2023-yil 11-iyun kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlarini so'raymiz.
“UNG Petro” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-son qaroriga muvofiq, “UNG Petro” MChJning 100 foiz ulushi (keyingi o‘rinlarda – Bitim) sotilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari “UNG Petro” MChJning tarmoq va individual xususiyatlaridan kelib chiqib Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Buyurtmachi toʼgʼri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
UNG Petro – O‘zbekiston Respublikasidagi eng yirik yoqilg‘i quyish shoxobchalari tarmog‘i bo‘lib, u “UNG” milliy brendi ostida neft va gaz mahsulotlarini sotadi. “UNG Petro” chakana savdo tarmogʻiga Oʻzbekiston Respublikasi bo'ylab joylashgan yoqilgʻi va gaz quyish shoxobchalari kiradi.

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации ООО «UNG Petro»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/ «Заказчик»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации ООО «UNG Petro» путем продажи 100% доли в уставном фонде ООО (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с нижеприведенным Запросом на предоставление предложений (RfP) до 18:00 (Ташкентское время) 11 июня 2023 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации ООО «UNG Petro» (RfP)
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 24 марта 2023 года №ПП–102 предусмотрена реализация 100% доли ООО «UNG Petro» (далее - Сделка).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом требований законодательства Республики Узбекистан, отраслевой и индивидуальной специфики ООО «UNG Petro» (далее – Актив). Для принятия внутреннего решения Продавца, проводится оценка Актива в соответствии с законодательством.
ООО «UNG Petro»  – это крупнейшая в Республике Узбекистан сеть автозаправочных станций, осуществляющая реализацию нефтегазовой продукции под национальным брендом «UNG». Розничная сеть «UNG Petro» включает в себя АЗС, АГЗС и АГНКС, который работают в регионах республики Узбекистан.