Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 30-noyabrdagi 635-son qaroriga muvofiq, 2024-yil 10 sentabr kuni soat 10:00 dan boshlab Davlat aktivlarini boshqarish agentligi va Davlat aktivlarini boshqarish agentligi hududiy boshqarmalarining quyidagi manzildagi binolarida sud boshqaruvchilari talabgorlari uchun test imtihonlari oʻtkaziladi.
Test imtihonida ishtirok etuvchilar roʻyxati va videotasvir havolasi qoʻshimcha ravishda Davlat aktivlarini boshqarish agentligining veb-saytida imtihon oʻtkazilishidan besh kun avval eʼlon qilinadi.
Qoʻshimcha maʼlumot uchun Davlat aktivlarini boshqarish agentligining maxsus telefon raqamlari: (71) 259-22-92, (71) 259-22-96.

10 сентября  2024 года в 10:00 пройдут тестовые экзамены для судебных управляющих в зданиях, расположенных по нижеперечисленным адресам территориальных управлений Агентства по управлению государственными активами.
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30 ноября 2023 года №635, список участников тестового экзамена и ссылка на видеотрансляцию будут дополнительно опубликованы на веб-сайте Агентства по управлению государственными активами за пять дней до проведения экзамена.