“YOʻLREFTRANS” AJni ustav kapitalidagi 51 foiz davlat ulushining xususiylashtirish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “YOʻLREFTRANS” AJ ustav kapitalidagi 51 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) xususiylashtirish jarayoni boshlanganligini eʼlon qiladi.
Winvestment Consult va Kreston Tashkent konsorsiumi (keyingi oʻrinlarda – "Maslahatchi") ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“YOʻLREFTRANS” AJ - yuklarni tashish boʻyicha mahalliy va xalqaro shaharlararo logistika xizmati, izotermik avtomobillarni ijaraga berish ishlarini tashkil qiluvchi kompaniya hisoblanadi.
Ustav fondi: 21,9 mlrd.soʻm;
Korxonaning yuridik manzili: Sirdaryo viloyati, Guliston tumani, Guliston koʻchasi, 351-uy.
Veb sahifasi: www.yolreftrans.uz.
Davaktiv agentligi “YOʻLREFTRANS” AJ ustav kapitalidagi 51 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonlarini Majburiyatga ega bo‘lgan takliflar (BO) qabul qilish bosqichidan boshlanishini e'lon qiladi.
1. Ushbu bosqich barcha talabgorlar uchun ochiq.
2. Qiziqish bildirgan barcha talabgorlar bilan Axborotlarni oshkor etmaslik to‘g‘risidagi bitim (NDA) imzolanadi va ularga Maslahatchi tomonidan tayyorlangan Aktivni sotib olish narxi bo‘yicha majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni tayyorlash uchun zarur bo‘lgan axborotni o‘z ichiga olgan ma'lumotlar to‘plami (Information Memorandum) hamda moliyaviy, soliq, huquqiy va ekologik bo‘yicha tahliliy hisobotlari bilan tanishish imkoniyati beradigan virtual ma'lumotlar xonasi (VDR)ga kirish imkoniyati beriladi.
3. Talabgorlardan quyidagi ma'lumotlar bilan birga sotib olish bo‘yicha Majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) taqdim etishlari so‘raladi:
• Ishtirokchi to‘g‘risida qisqacha ma'lumot (shu jumladan, STIR va faoliyat turi);
• Ishtirokchi ustav kapitalida 5 foizdan ortiq ulushi mavjud aksiyadorlar/ta'sischilar (egalik ulushi ko‘rsatilgan holda) va yakuniy benefisiarlar to‘g‘risida ma'lumotlar;
• Oxirgi 3 yilgi faoliyati bo‘yicha moliyaviy hisoboti (MHXS afzalroq);
• Aktivni sotib olish bo‘yicha narx taklifi.
Talabgorlar Majburiyatga ega bo‘lgan takliflarini (BO2023-yil 25-dekabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar quyidagi elektron pochta manziliga yuborishlari lozim: info@winvest.uz.
Eslatib o‘tamiz, ushbu bosqich barcha Ishtirokchilar uchun ochiq!
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, Winvestment Consult va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va Winvestment Consult oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va Winvestment Consult tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Announcement on the beginning of the privatization process of 51% state share in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA") announces the beginning of the privatization process of 51% state share in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC  (hereinafter - "Company").
The Consortium of Winvestment Consult and Kreston Tashkent (hereinafter - "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
"YO'LREFTRANS" JSC is a company that organizes local and international long-distance logistics services for cargo transportation, isothermal car rental.
Charter fund: 21.9 billion UZS;
The legal address of the enterprise: 351 Gulistan Street, Syrdarya region, Gulistan district
Website: www.yolreftrans.uz.
The State Assets Management Agency informs that the privatisation process of 51 percent of the state share in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC will be started from the stage of acceptance of Binding Offers (BO).
1. This stage is open to all applicants.
2. All interested applicants will sign a Non-disclosure agreement (NDA) and will be provided with an Information Memorandum containing the information necessary to prepare binding offers for the purchase price of the asset, access to a Virtual Data Room (VDR) containing detailed information on the Asset, including financial, tax, legal and environmental indicators prepared by the Consultant.
3. Applicants are invited to submit Binding Offers for the purchase, including the following information:
4. Price offer to purchase the asset.
The deadline for submission of Binding offers is no later than Decembar 25, 2023, 18:00 (Tashkent time)and must be sent to the following e-mail address: info@winvest.uz.
We remind you that this stage is open to all Participants!
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, Winvestment Consult in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and Winvestment Consult reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and Winvestment Consult, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;