“YOʻLREFTRANS” AJni ustav kapitalidagi 51 foiz davlat ulushining xususiylashtirish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “YOʻLREFTRANS” AJ ustav kapitalidagi 51 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) xususiylashtirish jarayoni boshlanganligini eʼlon qiladi.
Winvestment Consult va Kreston Tashkent konsorsiumi (keyingi oʻrinlarda – "Maslahatchi") ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“YOʻLREFTRANS” AJ - yuklarni tashish boʻyicha mahalliy va xalqaro shaharlararo logistika xizmati, izotermik avtomobillarni ijaraga berish ishlarini tashkil qiluvchi kompaniya hisoblanadi.
Ustav fondi: 21,9 mlrd.soʻm;
Korxonaning yuridik manzili: Sirdaryo viloyati, Guliston tumani, Guliston koʻchasi, 351-uy.
Veb sahifasi: www.yolreftrans.uz.
Davaktiv agentligi “YOʻLREFTRANS” AJ ustav kapitalidagi 51 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonlarini Majburiyatga ega bo‘lgan takliflar (BO) qabul qilish bosqichidan boshlanishini e'lon qiladi.
1. Ushbu bosqich barcha talabgorlar uchun ochiq.
2. Qiziqish bildirgan barcha talabgorlar bilan Axborotlarni oshkor etmaslik to‘g‘risidagi bitim (NDA) imzolanadi va ularga Maslahatchi tomonidan tayyorlangan Aktivni sotib olish narxi bo‘yicha majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni tayyorlash uchun zarur bo‘lgan axborotni o‘z ichiga olgan ma'lumotlar to‘plami (Information Memorandum) hamda moliyaviy, soliq, huquqiy va ekologik bo‘yicha tahliliy hisobotlari bilan tanishish imkoniyati beradigan virtual ma'lumotlar xonasi (VDR)ga kirish imkoniyati beriladi.
3. Talabgorlardan quyidagi ma'lumotlar bilan birga sotib olish bo‘yicha Majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) taqdim etishlari so‘raladi:
• Ishtirokchi to‘g‘risida qisqacha ma'lumot (shu jumladan, STIR va faoliyat turi);
• Ishtirokchi ustav kapitalida 5 foizdan ortiq ulushi mavjud aksiyadorlar/ta'sischilar (egalik ulushi ko‘rsatilgan holda) va yakuniy benefisiarlar to‘g‘risida ma'lumotlar;
• Oxirgi 3 yilgi faoliyati bo‘yicha moliyaviy hisoboti (MHXS afzalroq);
• Aktivni sotib olish bo‘yicha narx taklifi.
Talabgorlar Majburiyatga ega bo‘lgan takliflarini (BO2023-yil 25-dekabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar quyidagi elektron pochta manziliga yuborishlari lozim: info@winvest.uz.
Eslatib o‘tamiz, ushbu bosqich barcha Ishtirokchilar uchun ochiq!
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, Winvestment Consult va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va Winvestment Consult oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va Winvestment Consult tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Объявление о начале процесса приватизации 51% государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») объявляет о начале процесс приватизации 51% государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS» (далее – «Компания» или «Актив»).
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает Консорциум Winvestment Consult и Kreston Tashkent (далее – «Консультант»).
АО «YO'LREFTRANS» компания, организующая локальные и международные междугородние логистические услуги по перевозке грузов, аренде изотермических автомобилей.
Уставный фонд составляет – 21,9 млрд. сум;
Юридический адрес предприятия: Сырдарьинская область, Сырдарьинский район, улица Гулистан, дом 351
Веб-сайт: www.yolreftrans.uz.
Агентство госактивов сообщает, что процесс приватизации 51% государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS» начинается с этапа принятия Обязывающих предложений (BO).
1. Данный этап открыт для всех претендентов.
2. Со всеми претендентами выразившими заинтересованность будет подписано Соглашение о неразглашении данных (NDA), им будет предоставлен Информационный меморандум (Information Memorandum), содержащий информацию, необходимую для подготовки обязывающих предложений по покупной цене актива, а также доступ в виртуальную комнату данных (VDR), содержащую детальную информацию об Активе, включая финансовые, налоговые, юридические и экологические показатели, подготовленные Консультантом.
3. Претендентам предлагается подать Обязывающие предложения (BO) по приобретению, включающую следующую информацию:
• Краткая информация об Участнике (включая ИНН, вид деятельности).
• Информация об акционерах/участниках, владеющих более 5% доли в уставном капитале Участника (с указанием доли собственности), а также конечных бенефициарах.
• Финансовая отчетность (желательно за последние 3 года).
• Ценовое предложение на покупку актива.
Срок подачи Обязывающих предложений (BO) – не позднее 25 декабря 2023 года, 18:00 (по Ташкентскому времени), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: info@winvest.uz.
Напоминаем, что данный этап открыт для всех Участников!
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании Winvestment Consult в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и Winvestment Consult оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и Winvestment Consult графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;