“Foton” AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 22-avgustdagi “Foton” AJ ustav kapitalidagi 85,6 foiz davlat ulushini sotib olish boʻyicha tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi savdo jarayonlarida ishtirok etayotgan salohiyatli talabgorlarning so'roviga muvofiq, ularga aktivni yaxshiroq oʻrganish va malakaviy tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “Foton” AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddatini 2023-yil 9-oktyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini ma'lum qiladi.
Avval maʼlum qilinganidek, Abrau Capital kompaniyasi  ushbu Bitim yuzasidan Agentlikning xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi sifatida jalb qilingan.

Продлён срок приема Обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Фотон»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 22 августа текущего года о процессе продажи 85,6% государственной доли в уставном капитале AО “Фотон”, сообщается следующее.
В соответствии с запросом потенциальных инвесторов, участвующих в процессах продажи, а также в целях предоставления им дополнительных возможностей для квалификационной подготовки и тщательного изучения актива, проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, Агентство госактивов сообщает, что этап приема Обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Фотон» продлен до 18:00 (Ташкентское время) 9 октября 2023 года.
Как сообщалось ранее, компания Abrau Capital  привлечен в качестве консультанта по приватизации Агентства госактивов по данному активу.