12-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
595 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 57,4 mlrd so'm bo'lgan 1025 ta lot 79,2 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 14,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 19,4 mlrd so‘m
• Farg‘ona viloyati Bag‘dod tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,5 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi noturar bino va inshootlar 2,5 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 47 ta
• boshlang'ich narxi 651 mln so‘m
• sotilgan narxi 755 mln so‘m
• Buxoro viloyati Kogon tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 133,6 mln so‘m bo‘lgan Amu-Buxoro mashina kanalidan foydalanish boshqarmasi balansidagi ishlab chiqarish binosi 147 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 282 ta
• boshlang'ich narxi 7,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 10,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 25,4 ga
• Samarqand viloyati Urgut tumanidan boshlang‘ich narxi 34,2 mln so‘m bo‘lgan mehmonxonalar qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 170,9 mln so‘mga sotildi.
• soni 512 ta
• boshlang'ich narx 4,9 mlrd so'm
• sotilgan narx 5,5 mlrd so'm
• yer maydoni 324,7 ga
• soni 76 ta
• boshlang'ich narxi 20,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 25,1 mlrd so‘m
• Andijon viloyati Andijon shahridan boshlang'ich narxi 5,5 mlrd so‘m bo'lgan savdo markazi binosi 6,9 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 12 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 595 лота. Также было реализовано 1025 объекта со стартовой ценой 57,4 млрд сумов за 79,2 млрд сумов.
• стартовая цена 14,9 млрд сум
• цена продажи 19,4 млрд сум
• Здания и сооружения, принадлежащие территориальному управлению Ферганской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Багдадском районе Ферганской области, со стартовой ценой 1,5 млрд сумов продано за 2,5 млрд сумов.
• стартовая цена 651 млн сум
• цена продажи 755 млн сум
• Производственное здание, принадлежащее Аму-Бухарскому управлению эксплуатации машинных каналов, расположенное в Каганском районе Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 133,6 млн сумов сдано в аренду за 147 млн сумов.
• количество 282
• стартовая цена 7,7 млрд сум
• цена продажи 10,5 млрд сум
• площадь земельного участка 25,4 га
• Земельный участок, расположенный в Ургутском районе Самаркандской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 34,2 млрд ​​сумов продан за 170,9 млрд сумов для строительства гостиниц.
• количество 512
• цена продажи 5,5 млрд сум
• площадь земельного участка 324,7 га
• стартовая цена 20,3 млрд сум
• цена продажи 25,1 млрд сум
• Здание торгового центра, расположенное в городе Андижан Андижанской области, со стартовой ценой 5,5 млрд ​​сумов продан за 6,9 млрд сумов.