13-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
441 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 16,4 mlrd so'm bo'lgan 330 ta lot 22,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• sotilgan narxi 4,6 mlrd so‘m
• Xorazm viloyati Urganch shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 450,1 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi sobiq ma’muriy bino 3,5 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent shahri Olmazor tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 289,8 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi balansidagi noturar bino 434,6 mln so‘mga sotildi.
• soni 18 ta
• boshlang'ich narxi 147,2 mln so‘m
• sotilgan narxi 200,5 mln so‘m
• Andijon viloyati Andijon shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 51,8 mln so‘m bo‘lgan Andijon viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi balansidagi eski yordamchi binoning bir qismi 56,9 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 274 ta
• boshlang'ich narxi 13,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 15,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 15,5 ga
• Namangan viloyati Namangan shahridan boshlang'ich narxi 6,8 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar joy binolari qurish uchun 4,46 gektar yеr uchastkasi 8,1 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent shahri, Yashnobod tumanidan boshlang'ich narxi 2 mlrd so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 8 sotix yеr uchastkasi 2,1 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent shahri Yashnobod tumanidan boshlang'ich narxi 189 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 208 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 13 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 441 лота. Также было реализовано 330 объекта со стартовой ценой 16,4 млрд сумов за 22,9 млрд сумов.
• Административное здание, принадлежащее территориальному управлению Хорезмской области Агентства по управлению государственными активами, расположенная в городе Ургенч Хорезмской области, со стартовой ценой 450,1 млн ​​сумов продано за 3,5 млрд сумов.
• Нежилое здание, принадлежащее территориальному управлению города Ташкента Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Алмазарском районе города Ташкента, со стартовой ценой 289,8 млн ​​сумов продано за 434,6 млн сумов.
• стартовая цена 147,2 млн сум
• цена продажи 200,5 млн сум
• Часть старого вспомогательного здания, принадлежащая управлению здравоохранения Андижанской области, расположенная в городе Андижан Андижанской области, со стартовой ценой 51,8 млн ​​сумов сдана в аренду за 56,9 млн сумов.
• количество 274
• стартовая цена 13,6 млрд сум
• цена продажи 15,5 млрд сум
• площадь земельного участка 15,5 га
• Земельный участок, расположенный в городе Наманган Наманганской области, площадью 4,46 гектаров, со стартовой ценой 6,8 млрд ​​сумов продан за 8,1 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых зданий.
• Земельный участок, расположенный в Яшнабадском районе города Ташкента, площадью 8 соток, со стартовой ценой 2 млрд ​​сумов продан за 2,1 млрд сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Яшнабадском районе города Ташкента, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 189 млн ​​сумов продан за 208 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.