20-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
1 411 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 4,8 mlrd so'm bo'lgan 587 ta lot 6,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 1 ta
• Boshlang‘ich narxi 3,3 mlrd so‘m
Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 3,4 mlrd so‘m bo‘lgan “Xalq banki” AT Bosh amaliyotlar boshqarmasi balansidagi ko'chmas mulk 4,2 mlrd so‘mga sotildi.
• Soni 41 ta
• Boshlang‘ich narxi 560,1 mln so‘m
• Sotilgan narxi 813,4 mln so‘m
Toshkent shahri Olmazor tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 107,1 mln so‘m bo‘lgan Respublika ko‘z kasalliklari shifoxonasi balansidagi binoning tom qismi 117,8 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 23 ta
• Boshlang'ich narxi 846,5 mln so‘m
• Sotilgan narxi 910 mln so‘m
• Yer maydoni 1,4 ga
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanidan boshlang'ich narxi 685,6 mln so‘m bo‘lgan piknik zona, selfi hududi, ommaviy dam olish joylari va kemping tashkil etish uchun 0,9 gektar yеr uchastkasi 719,9 mln so‘mga sotildi.
• Boshlang‘ich narxi 11,8 mln so‘m
• Sotilgan narxi 97,3 mln so‘m
Jizzax viloyati Zarbdor tumanidan boshlang'ich narxi 0,8 mln so'm bo'lgan ko'chma savdo joyi 3,1 mln so'mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 20 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 1 411 лота. Также было реализовано 587 объекта со стартовой ценой 4,8 млрд сумов за 6,1 млрд сумов.
• стартовая цена 560,1 млн сум
• цена продажи 813,4 млн сум
• Часть крыши, принадлежащая Республиканской больнице глазных болезней, с годовой арендной ставкой 107,1 млн ​​сумов в Алмазарском районе города Ташкента сдана в аренду за 117,8 млн ​​сумов.
• стартовая цена 846,5 млн сум
• цена продажи 910 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Бостанлыкском районе Ташкентской области, площадью 0,9 га, со стартовой ценой 685,6 млн ​​сумов продан за 719,9 млн сумов под организацию зоны для пикника, зоны для селфи, общественных зон отдыха и кемпинга.
• стартовая цена 11,8 млн сум
• цена продажи 97,3 млн сум
• Мобильная торговая точка из Зарбдарского района Джизакской области со стартовой ценой 0,8 млн сумов продана за 3,1 млн сумов.