7-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
655 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 136,2 mlrd so'm bo'lgan 711 ta lot 167,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 9,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 11,5 mlrd so‘m
• Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 4,9 mlrd so‘m bo‘lgan “AWP” MChJ QK ustav fondidagi 50 foiz davlat ulushi 5,2 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 9 ta
• boshlang'ich narxi 5,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 8,1 mlrd so‘m
• Navoiy viloyati Navoiy shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m bo‘lgan "Biznesni rivojlantirish banki" ATB balansidagi mehmonxona binosi 1,7 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 34 ta
• boshlang'ich narxi 549,3 mln so‘m
• Navoiy viloyati Navoiy shahrida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 7,5 mln so‘m bo‘lgan Navoiy shahar adliya bo‘limi balansidagi binoning bo‘sh turgan xonasi 107,6 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 276 ta
• boshlang'ich narxi 97,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 118,9 mlrd so‘m
• yer maydoni 21,6 ga
• Toshkent shahar Sergeli tumanidan boshlang‘ich narxi 72,7 mlrd so‘m bo‘lgan logistika markazi omborxona va ofis binolari qurish uchun 7,35 gektar yеr uchastkasi 76,3 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 189 ta
• boshlang'ich narx 3,5 mlrd so'm
• sotilgan narx 3,8 mlrd so'm
• yer maydoni 617 ga
• soni 66 ta
• boshlang'ich narxi 14,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 17,2 mlrd so‘m
• Namangan viloyati Namangan shahridan boshlang'ich narxi 4 mlrd so‘m bo'lgan savdo majmuasi va umumiy ovqatlanish shoxobchasi 4,1 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 7 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 655 лота. Также было реализовано 711 объекта со стартовой ценой 136,2 млрд сумов за 167,4 млрд сумов.
• стартовая цена 9,4 млрд сум
• 50 процентов государственной доли, принадлежащей СП ООО «АWP», расположенное в Сырдарьинском районе Сырдарьинской области, со стартовой ценой 4,9 млрд ​​сумов продано за 5,2 млрд сумов.
• Здание гостиницы, принадлежащее АКБ "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в городе Навоий Навоийской области, со стартовой ценой 1,6 млрд ​​сумов продано за 1,7 млрд сумов.
• стартовая цена 549,3 млн сум
• Пустующая комната, принадлежащая Навоийскому городскому управлению юстиции, расположенная в городе Навоий Навоийской области, со стартовой арендной ставкой 7,5 млн ​​сумов сдана в аренду за 107,6 млн сумов.
• количество 276
• стартовая цена 97,1 млрд сум
• цена продажи 118,9 млрд сум
• площадь земельного участка 21,6 га
• Земельный участок, расположенный в Сергелийском районе города Ташкента, площадью 7,35 га, со стартовой ценой 72,7 млрд ​​сумов продан за 76,3 млрд сумов для строительства логистического центра а также складских и офисных зданий.
• количество 189
• стартовая цена 3,5 млрд сум
• площадь земельного участка 617 га
• количество 66
• стартовая цена 14,6 млрд сум
• цена продажи 17,2 млрд сум
• Торговый центр и место для общественного питания, расположенный в городе Наманган Наманганской области, со стартовой ценой 4 млрд ​​сумов продан за 4,1 млрд сумов