Xivadagi mehmonxonalarni xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasi tanlab olindi
Davaktiv agentligining “Xiva Plaza” MChJ va “Xiva Lokomativ” MChJlarni (keyingi oʻrinlarda — Aktivlar) xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 5 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalaridan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan RSM Uzbekistan kompaniyasi Aktivlarning ustav kapitalidagi ulushlarini xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni mehmonxona va uni boshqarish biznesidagi bozorni tahlil qilish;
Davaktiv agentligi RSM Uzbekistan bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

A consultant was attracted for privatization of hotels located in Khiva
According to the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company (hereinafter - the Consultant) for privatization of 100% share in Khiva Plaza LLC and Khiva Lokomativ LLC, the following is reported.
During the selection process, proposals were received from 5 local and international professional consulting companies and their financial proposals, experience in the relevant field, and approaches to accomplish the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process the company RSM Uzbekistan, which presented the highest level of projects in the field of activity, the qualifications of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as the Consultant for privatization of shares in the authorized capital of the Assets.
• Analysis of the market in the hotel management industry and studying the prerequisites for the development of the field in Uzbekistan and in the region;
The State Assets Management Agency together with RSM Uzbekistan will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as provide information to the public on each stage of the process.