9-yanvar sanasida o‘tkazilgan onlayn savdolar natijasi
2 295 ta mulk savdoga chiqarildi. Shuningdek, boshlang‘ich narxi 26,1 mlrd so‘mlik 809 ta mulk 43,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 20 ta
• Boshlang‘ich narxi 11,9 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 18,1 mlrd so‘m
• ”Namangan agrokimyohimoya” AJga qarashli boshlang’ich narxi 832 mln so‘m bo‘lgan Uchqo'rg'on Qo'g'ay 3-sonli shoxobcha 874 mln so‘mga sotildi.
• Angren shahar hokimligi balansidagi boshlang’ich narxi 362 mln so‘m bo‘lgan yarim yerto‘la binosi uchun 470,5 mln so‘m taklif berildi.
• Soni 78 ta
• Boshlang‘ich narxi 727 mln so‘m
• Nukus shahridagi yillik ijara stavkasi 6,3 mln so‘m bo‘lgan Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetining bo’sh turgan oshxonasi 391,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 171 ta
• boshlang‘ich narxi 1,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 5,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 7,06 ga
• Samarqand viloyatidagi narxi 10 mln so‘m bo‘lgan 0,20 gektar oromgoh, motel, turizm komplekslari qurish uchun yer uchastkasi 351,9 mln so‘mga ijara huquqida sotildi.
• Qarshi tumanidan narxi 8,3 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli uy-joy qurish uchun 9 sotix yer uchastkasi 211,4 mln so‘mga ijara huquqida sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 9 января
На продажу было выставлено 2 295 объектов. Также было реализовано 809 объекта cо стартовой ценой 26,1 млрд сумов за 43,6 млрд сумов.
• цена продажи 18,1 млрд сум
• Здание №3 Учкурган Когай, принадлежащее АО «Наманган Агрокимёхимоя», со стартовой ценой 832 млн сумов был продан за 874 млн сумов.
• Предложено 470,5 млн сумов за полуподвальное здание на балансе Ангренского городского хокимията со стартовой ценой 362 млн сумов.
• стартовая цена 727 млн сумов
• цена продажи 4,2 млрд сумов
• Пустующая столовая Каракалпакского государственного университета имени Бердака с годовой арендной ставкой 6,3 млн сумов в Нукусе сдана в аренду за 391,1 млн сумов.
• количество 171
• площадь земельного участка 7,06 га
• В Самаркандской области продан земельный участок площадью 0,20 га со стартовой ценой 10 млн сумов за 351,9 млн сумов под строительство курортно-отельного и туристического комплекса.
• В Каршинском районе продан земельный участок площадью 9 соток со стартовой ценой 8,3 млн сумов за 211,4 млн сумов под строительство многоэтажного жилья.