Avval maʼlum qilinganidek, ushbu Aktivni xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun “Abrau Capital” (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi xususiylashtirish boʻyicha Konsultant sifatida jalb etilgan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 2024-yil 22-avgustga qadar 3 nafar xalqaro va mahalliy investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
• barqaror moliyaviy holati (MHXS boʻyicha tekshirilgan moliyaviy hisobotlari bilan tasdiqlangan) va ehtimoliy bitimni kafolatlangan moliyalashtirish qobiliyati
Kelib tushgan arizalarni yuqoridagi mezon talablari asosida Konsultant tomonidan chuqur oʻrganish natijasida, barcha investorlarning arizalari yuqoridagi mezon talablariga toʻliq mos deb topilgan.
Shunga koʻra, Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar, xususiylashtirish jarayonining kelgusi Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) qabul qilish bosqichida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularning har biriga ushbu bosqich jarayonlari toʻgʻrisidagi individual xat (Process Letter) yuboriladi.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2024-yil 27-sentabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qadar qabul qilinadi.
Shu bilan birga, mazkur muddatga qadar talabgorlar tomonidan “E-auksion” elektron savdo platformasida ochiladigan shaxsiy kabinetlari orqali taklif etiladigan Majburiyatga ega boʻlgan takliflarining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov sifatida “Elektron onlayn-auksionlarni tashkil etish” AJning tegishli hisob raqamiga oʻtkazish talab etiladi.
Bunda, mazkur kafolat to'lovi talabgorlar gʻolib deb topilmagan taqdirda ularning shaxsiy kabinetiga qaytariladi, gʻolib boʻlgan taqdirlarida - sotib olish toʻlovining bir qismi sifatida hisobga olinadi.

Information about the process of privatization of the state share in the authorized capital of LLC "Republican Design Institute “UzEngineering”
According to the announcement published by the State Assets Management Agency on July 22 this year, Expression of Interest stage of the privatization process of the state share in the authorized capital of LLC "Republican Design Institute "UzEngineering" (hereinafter - the "Asset") has launched.
As part of the Asset's privatization processes, complex marketing activities were carried out by Consultant, as well as sending investment teasers to potential investors. As a result, Consultant has received Expressions of Interest from 3 international and local investors by August 22, 2024.
Accordingly, applicants who have successfully passed the Expression of interest stage will be invited to participate in the next submission of Binding offers (BO) stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them.
Binding offers (BO) for purchase of the Asset are accepted by Consultant until 18:00 (Tashkent time) September 27, 2024.
Moreover, before this deadline, the applicants are required to transfer not less than 1% of the amount of the proposed Binding Offer as a guarantee payment to the relevant account of JSC “Organization of Electronic Online Auctions” through their personal account in the electronic trading platform “E-auksion”.