Баҳоловчининг малака сертификати ва олий тоифасини амал қилиши тугатилди
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2023 йил 16 февралдаги буйруғига ҳамда баҳоловчи Ботир Тулкунович Каримовнинг 2023 йил 6 февралдаги аризасига асосан:
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги қошидаги Абу Райҳон Беруний номидаги Бизнес ва бошқарув республикаси олий мактаби томонидан 2019 йил 8 январда 027-рақам билан Ботир Тулкунович Каримов номига берилган баҳоловчининг малака сертификати ва олий тоифасини амал қилиши тугатилди;
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2008 йил 28 июлдаги “Баҳолаш тўғрисидаги ҳисоботларнинг ҳаққонийлигини экспертизадан ўтказиш механизмини тасдиқлаш ҳақида”ги 161-сонли қарори билан ташкил этилган Суд органлари сўровномаларига кўра баҳсли вазиятларда баҳоланувчи объектларни баҳолаш материалларини экспертизадан ўтказиш бўйича эксперт комиссиясининг таркибидан эксперт – баҳоловчи Ботир Тулкунович Каримов чиқарилди.

Прекращено действие квалификационного сертификата и высшей категории оценщика
В соответствии с приказом Агентства по управлению государственными активами от 16 февраля 2023 года и заявлению оценщика Каримова Ботира Тулкуновича от 6 февраля 2023 года:
Прекращено действие квалификационного сертификата и высшей категории оценщика на имя Ботира Тулкуновича Каримова от 8 января 2019 года №027, выданного Республиканской высшей школой бизнеса и управления имени Абу Райхана Беруни при Национальном агентстве проектного управления при Президенте Республики Узбекистан;
Эксперт-оценщик Каримов Ботир Тулкунович исключен из состава Экспертной комиссии по проведению экспертизы материалов по оценке объектов оценки в спорных ситуациях по запросам судебных органов, созданной в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 28 июля 2008 года № 161 «Об утверждении механизма проведения экспертизы достоверности отчетов об оценке».