Баҳоловчининг малака сертификати ва олий тоифасини амал қилиши тугатилди
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2023 йил 16 февралдаги буйруғига ҳамда баҳоловчи Ботир Тулкунович Каримовнинг 2023 йил 6 февралдаги аризасига асосан:
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги қошидаги Абу Райҳон Беруний номидаги Бизнес ва бошқарув республикаси олий мактаби томонидан 2019 йил 8 январда 027-рақам билан Ботир Тулкунович Каримов номига берилган баҳоловчининг малака сертификати ва олий тоифасини амал қилиши тугатилди;
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2008 йил 28 июлдаги “Баҳолаш тўғрисидаги ҳисоботларнинг ҳаққонийлигини экспертизадан ўтказиш механизмини тасдиқлаш ҳақида”ги 161-сонли қарори билан ташкил этилган Суд органлари сўровномаларига кўра баҳсли вазиятларда баҳоланувчи объектларни баҳолаш материалларини экспертизадан ўтказиш бўйича эксперт комиссиясининг таркибидан эксперт – баҳоловчи Ботир Тулкунович Каримов чиқарилди.

The qualification certificate and the highest category of appraiser were terminated
In accordance with the order of the State Assets Management Agency dated February 16, 2023 and the request of appraiser Botir Tulkunovich Karimov dated February 6, 2023:
The qualification certificate and the highest category of appraiser issued to Botir Tulkunovich Karimov dated January 8, 2019 No.027, granted by the Abu Rayhan Beruni Republican Higher School of Business and Management under the National Agency for Project Management under the President of the Republic of Uzbekistan is terminated;
Expert-appraiser Karimov Botir Tulkunovich is excluded from the Expert Commission for conducting expertise of materials for valuation of units in disputable situations at the request of judicial bodies, established in accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 28, 2008 № 161 "On approval of the mechanism for conducting expertise of reliability of appraisal reports".