“Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 7 мартдаги “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини сотиб олиш бўйича танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги савдо жараёнларида иштирок этаётган салоҳиятли талабгорларнинг cўровига мувофиқ, уларга активни яхшироқ ўрганиш ва малакавий тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи 1 ой муддатга узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал маълум қилинганидек, Mosaic Financial компанияси ушбу Битим юзасидан Агентликнинг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси сифатида жалб қилинган.

Продлён срок приема Обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”
Согласно объявлению Агентства госактивов от 7 марта текущего года о процессе продажи 100% государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”, сообщается следующее.
В соответствии с запросом потенциальных инвесторов, участвующих в процессах продажи, в целях предоставления им дополнительных возможностей для квалификационной подготовки и тщательного изучения актива, а также проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, Агентство госактивов сообщает, что этап приема Обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод” продлен сроком на 1 месяц.
Как сообщалось ранее, компания Mosaic Financial привлечен в качестве консультанта по приватизации Агентства госактивов по данному активу.