Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплексини қайта оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплекси (Парранда фабрикаси) бўйича қайта оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 9 сентябрь куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этадиган қийматдан камида фоизи миқдорида закалат пули маблағларини “Электрон онлайн-аукционларни ташкил этиш маркази” давлат унитар корхонасининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Савдонинг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар тўғрисида Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайтида эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифлар тақдим этилади.
Бино-иншоотлар негизида паррандачилик фаолиятини йўлга қўйиш (давом эттириш) ва келгусида ривожлантириш;
давлат активлари бўйича камида 35 фоиз миқдоридаги дастлабки тўловни бир йўла амалга оширилган тақдирда мазкур давлат активини кредит таъминоти сифатида гаровга қўйиш ҳуқуқи берилади;
давлат активи бўлиб-бўлиб тўлаш шарти билан сотилганда дастлабки тўлов суммаси 35 фоиздан кам бўлган ҳолатларда қолган суммага Марказий банкнинг асосий ставкаси миқдорида йиллик фоизлар ҳисобланади;
давлат активи савдолари якунлари бўйича ғолиб томонидан тўланадиган харид қийматига чегирма қўлланилмайди;

Объявление о повторном выставлении на публичные торги объекта государственной недвижимости (Птицефабрика) в Зангиатинском районе Ташкентской области
Агентство по управлению государственными активами (далее - Агентство госактивов) в соответствии с решением Государственной тендерной комиссии объявляет о начале процесса публичных торгов неиспользуемых зданий и сооружений (Птицефабрика) расположенный в Зангиатинском районе Ташкентской области.
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 (Ташкентское время) 9 сентября 2022 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме через электронную торговую площадку «E-auksion» на узбекском, русском или английском языках (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку через электронную торговую платформу «E-auksion»  для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении № 2 (для физических лиц - приложение № 2а) к настоящему объявлению.
Создание (продолжение) и дальнейшее развитие птицеводческой деятельности на базе зданий и сооружений;
при внесении единовременного первоначального взноса в размере не менее 35 процентов, предоставляется право передачи данного государственного актива в залог в качестве обеспечения кредита;