Hyatt Regency Tashkent меҳмонхонасидаги давлат улушини сотиш жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонасини (кейинги ўринларда – Меҳмонхона ёки Актив) хусусийлаштириш жараёнлари бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – Битим). Савдолар “Пойтахт қурилиш ва хизмат” ДУКнинг (Меҳмонхонани балансда сақловчи) ташкилий-ҳуқуқий шаклини хўжалик жамиятига  ўзгартирилган ҳолда, ундаги 100 фоиз давлат улушини сотувга чиқариш орқали амалга оширилади.
Ушбу Савдо жараёнига “KPMG Valuation and Consulting” МЧЖ (кейинги ўринларда – KPMG), активни хусусийлаштириш бўйича энг яхши таклифларни танлаш асосида, эксклюзив молиявий маслаҳатчи сифатида жалб этилган.
Меҳмонхонани улуш (бизнес) сифатида баҳолаш ишларига “Катта тўртлик”ка (Big 4) кирувчи халқаро компаниялардан бири жалб қилиниб, уларнинг баҳолаш ҳисоботлари асосидаги активнинг тавсиявий баҳолаш қиймати савдо жараёнларида мўлжал сифатида ҳисобга олинади.
Савдо жараёни рақобатбардошлик тамойилларига асосланган ҳолда барча манфаатдор томонлар (кейинги ўринларда – Иштирокчилар) учун очиқ аризалар бериш йўли билан ташкил этилади. Бугунги кунда, Меҳмонхонани сотиш жараёнида иштирок этиш истагидаги Иштирокчилардан ўз қизиқишларини билдиришлари тақдим этишлари сўралади.
Меҳмонхона бўйича қисқача маълумот:
• 5 юлдузли “Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонаси 2016 йилда Тошкент марказида очилган ва “Hyatt” халқаро брендининг Ўзбекистондаги биринчи меҳмонхонасига айланди;
• Актив Ўзбекистонда халқаро меҳмонхоналар тармоғи бошқарувида бўлган 5 юлдузли меҳмонхонадир;
• Меҳмонхона Тошкент шаҳрининг марказида, Тошкентнинг асосий диққатга сазовор жойлари, Марказий вазирлик ва идораларга пиёда масофада бўлган ҳолда, қулай жойлашувга эга;
• умумий ер майдони 3,1 гектар, бино ва иншоотлар майдони 60,1 минг квадрат метрни ташкил этади;
• Меҳмонхона 8 қаватда жойлашган бўлиб, турар жой учун 300 та хона, жумладан 248 та стандарт ва 52 та полулюкс/люкс хоналарни таклиф этади;
• Меҳмонхона ҳудудида халқаро сифат стандартлари даражасида жиҳозланган турли сиғимдаги бир нечта конференция заллари, шунингдек, 850 квадрат метр майдонга эга банкет зали, ёпиқ бассейн ва фитнес-соғломлаштириш маркази мавжуд;
• сифат стандартларига мувофиқлиги “Hyatt Group” томонидан аккредитация қилинган экспертлар томонидан текширилган ва тасдиқланган.
Манфаатдор шахслар қуйидаги электрон манзилларга ўзбек, рус ёки инглиз тилларида (аризачининг ихтиёрига кўра, аммо рус ёки ўзбек тилларида тайёрланган хат инглиз тилидаги хати билан юборилиши керак) тайёрланган хат шаклидаги, аризачининг ваколатли вакили томонидан имзоланган аризаларини (кейинги ўринларда – Ариза) юбориш лозим:
DKalazhanov@kpmg.kz;
SSandykbayeva@kpmg.kz;
VPolyakov@kpmg.kz.
Аризалар 2022 йил 28 март куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар қабул қилинади.
Ариза топшириш жараёни барча иштирокчилар учун очиқ. Барча иштирокчилар потенциал иштирокчилар реестрига киритилади.
Кейинги босқичга ўтган потенциал инвесторлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланиб, Актив фаолияти бўйича умумий маълумотлар жойлаштирилган витруаль ахборот хонаси (VDR)га кириш имконияти яратилади.
Шу билан бирга, сотиш жараёнининг кетма-кетлиги, унинг шартлари ва кейинги босқичлар тўғрисидаги хабарлар қўшимча равишда батафсил эълон қилинади.
Қўшимча маълумотлар учун юқоридаги электрон манзилларга мурожаат қилишингиз мумкин.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMGнинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва KPMG (Савдо доирасида Давактив агентлигининг эксклюзив молиявий маслаҳатчиси вазифасини бажарувчи) ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMG томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;
(iv) исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан Савдога тааллуқли бўлган ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади.

Announcement on the beginning of sale process of shares in “Hyatt Regency Tashkent” hotel
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as UzSAMA) announces the start of the privatization process of the share in Hyatt Regency Tashkent Hotel (hereinafter referred to as “the Hotel” or “the Asset”) through a competitive sales process (hereinafter referred to as “the Deal”) in accordance with the relevant privatization programs. The hotel will be sold through the sale of 100% share in the business entity, which is currently being created through the transformation of SUE "Poytaxt qurilish va xizmat" (the current owner of the Hotel).
In preparation for this transaction, following the selection on the best offer basis, “KPMG Valuation and Consulting” LLP (hereinafter - KPMG) was selected as the exclusive financial consultant for the privatization of the asset.
One of the international companies "Big Four" (BIG4) will be attracted in the valuation of the Hotel as a share (business), and the recommended value, based on their Asset valuation report, will be taken as a benchmark in the sale process.
The sale is organized as a competitive bidding process, open to all interested parties (hereinafter referred to as "the Participants"). Participants are currently invited to express their interest in participating in the sale process the Hotel.
• 5 star hotel “Hyatt Regency Tashkent” was opened in 2016 in the center of Tashkent and became the first hotel of the international brand Hyatt in Uzbekistan;
• it is the 5 star hotel in Uzbekistan directly managed by an international hotel chain;
• the Hotel has an advantageous and exclusive location in the center of Tashkent, within walking distance of the main attractions of Tashkent and the central structure of ministries and departments;
• the total land area - 3.1 hectares, the area of buildings and structures - 60.1 thousand square meters;
• the Hotel is located on 8 floors and offers 300 rooms for accommodation, including 248 standard and 52 junior / suite rooms;
• the Hotel has several conference halls of different capacity, equipped at the level of international quality standards, as well as a banquet hall of 850 square meters, indoor swimming pool and SPA-center;
• compliance with quality standards has been tested and confirmed by experts accredited by the Hyatt Group.
Interested parties are invited to submit an application in the form of a letter in English, Russian or Uzbek (at the discretion of the applicant, the letter in Russian or Uzbek must be accompanied by a letter in English), and signed by an authorized representative of the applicant (hereinafter - the Application), sent to e-mail addresses:
DKalazhanov@kpmg.kz;
SSandykbayeva@kpmg.kz;
VPolyakov@kpmg.kz.
The Applications will be accepted until March 28, 2022, 18:00 (Tashkent time).
The application process is open to all interested participants. All applicants will be included in the register of potential participants in the sale process.
A Non-Disclosure Agreement (NDA) will be signed with potential investors who are qualified for the next step, and access will be granted to a Virtual Data Room (VDR) where general information about the Asset's activities will be available.
Besides, the detailed sequence of the sale process, its conditions and the next steps will be published additionally.
If you have any questions, you are invited to reach out to the emails listed above.
Additional terms
UzSAMA reserves the right to change the sequence of the sale process or refuse to sell to any potential buyer (s) or to negotiate with them at any time without giving a reason.
This announcement, or any part of its content, should not be construed as a form of commitment on the part of UzSAMA, Hotel and KPMG in relation to the sale of the Asset, which might be assumed in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and KPMG reserve the right in their sole discretion at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility
(i) amend the application deadline
(ii) follow different procedures in relation to different stakeholders, and / or negotiate with one or more potential buyers within the framework of the schedule and procedure provided jointly by UzSAMA, the Hotel and KPMG, excluding any other potential buyer (s) without prior notice;
(iii) terminate the sale process for any reason; and / or
(iv) terminate any discussion and negotiations with any potential buyer (s) in relation to the deal at any time and without giving reasons.