“Ангрен логистика маркази” АЖни устав капиталидаги давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “Ангрен логистика маркази” АЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
"Mosaic Financial" компанияси (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
“Ангрен логистика маркази” АЖ юкларни сақлаш, ортиш-тушириш, тез ва сифатли ташиб бериш, божхона ҳужжатларини расмийлаштириш билан боғлиқ масалаларни ҳал этган ҳолда юк операцияларини амалга оширади.
• Веб-саҳифаси: https://clangren.uz;
• Ходимлар сони: 74 киши;
• Корхонанинг юридик манзили: Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар, Ипак йўли кўчаси, 1-уй.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини 2023 йил 31 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: info@mosaic-financial.uz.
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичидан мувофаққиятли ўтган талабгорлар хусусийлаштириш жараёнларининг кейинги босқичларида иштирок этиш учун таклиф қилинади ҳамда уларга ушбу босқич жараёнлари тўғрисидаги хат (Process Letter) юборилади.
Шу билан бирга, хусусийлаштириш жараёнларида келгусидаги ўз иштирокини тасдиқлаш учун, ушбу талабгорлар билан Ахборотларни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA)ни имзолаш таклиф этилади, сўнгра уларга маслаҳатчи томонидан тайёрланган Компанияни сотиб олиш нархи бўйича индикатив мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни тайёрлаш учун зарур бўлган ахборотни ўз ичига олган дастлабки маълумотлар тўплами (Information Memorandum) билан танишиш имконияти берадиган виртуал маълумотлар хонаси (VDR) га кириш имконияти берилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Mosaic Financial" ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the beginning of the privatization process of the state share in the authorized capital of "Angren Logistics Center" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter referred to as "UzSAMA") announces the beginning of submitting applications for Express of Interest stage of the privatization process (hereinafter referred to as "Transaction") of 100% state share in the authorized capital of "Angren Logistics Center" JSC (hereinafter referred to as "Company").
Mosaic Financial (hereinafter referred to as "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
"Angren Logistics Center" JSC carries out cargo operations by solving issues related to cargo storage, loading and unloading, fast and high-quality transportation, customs documents.
• The number of employees is 74 people;
• Website: https://clangren.uz/
• The legal address of the company: 1, Buyuk Ipak yuli Street, Tashkent region, Angren city.
Express of interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Applicants), and must be sent to the following e-mail addresses: info@mosaic-financial.uz.
The deadline for submission of Express of interest is no later than August 31, 2023, 18:00 (Tashkent time).
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next stages of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, "Mosaic Financial" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and "Mosaic Financial" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and "Mosaic Financial", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;