“Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушининг очиқ савдо жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давактив агентлиги “Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) профессионал консультант жалб қилган ҳолда очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
“Portfolio Investments” компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) ушбу хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича консультанти сифатида танлаб олинди.
“Invest Group Centre” МЧЖ - 2008 йилда ташкил этилган бўлиб, турли хил спорт турларини шуғулланиш учун мўлжалланган спорт иншоотларини бошқариш фаолияти билан шуғулланади.
• Устав фонди: 4,11 млрд сўм;
• Жамият Тошкент шаҳри, Мирзо-Улуғбек тумани, Оққўрғон кўчаси 16-уй манзилида жойлашган.
• Спорт-соғломлаштириш мажмуаси, очиқ ва ёпиқ турдаги сузиш ҳавзалари, спорт машғулотлари ўтказиш учун спорт заллари, футбол майдонлари, сунъий қопламали мини футбол майдони ҳамда тенис кортини бошқариш билан шуғулланади.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари.
Активни сотиб олишга ва унинг кейинги фаолиятига қўйиладиган шартлар:
1. Актив ва унинг балансидаги спорт-соғломлаштириш мажмуасининг фаолият турини камида 10 (ўн) йил муддат сақлаб қолиш;
2. Актив балансидаги спорт-соғломлаштириш мажмуаси ҳудудида спорт-соғломлаштириш фаолиятига тўғри келмайдиган бино-иншоотларнинг қурилишига йўл қўймаслик (таъмирлаш ишларидан ташқари), объект ҳудудида ҳар қандай таъмирлаш-тиклаш ишларини қатъиян шаҳарсозлик кенгашининг рухсати билан амалга ошириш.
Иштирокчилардан қуйидаги маълумотлар билан Актив бўйича сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризаларини (Express of interest) тақдим этишлари сўралади:
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 1 ноябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Мунир Якубов, “Portfolio Investments” компанияси директори: munir.yakubov@piamg.uz, tel. +998(90) 901-65-59.
• Шохрух Охунов, Давактив агентлиги департамент бошлиғи: tender@davaktiv.uz, тел. +998(71) 259-20-23.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов (закалат) сифатида амалга оширилиши белгиланади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва “Portfolio investment”нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “Portfolio investment” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва “Portfolio investment” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о начале открытого процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство госактивов объявляет о начале открытого процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – Актив) посредством привлечения профессионального консультанта.
Компания «Portfolio Investments» (далее – Консультант) была отобрана Агентством госактивов в качестве консультанта по приватизации для осуществления процесса приватизации на основе передового международного опыта.
ООО «Invest Group Centre» - основан в 2008 году и основной деятельностью Общества является управление спортивными объектами, предназначенными для занятий различными видами спорта.
• Уставный капитал: 4,11 млрд сумов;
• Общество расположенно по адресу г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Аккурган, 16.
• Управляет спортивно-оздоровительным комплексом, открытым и закрытым бассейном, залом для спортивных тренировок, футбольным полем, полем для мини-футбола с искусственным покрытием и теннисным кортом.
Процесс продажи будет осуществляться в два этапа, включая этапы Выражение заинтересованности (Express of interest) и сбора Обязывающих предложений (BO).
Условия для приобретения актива и его дальнейшей деятельности:
1. Сохранять вид деятельности спортивно-оздоровительного комплекса находящихся на балансе Актива не менее 10 (десять) лет.
2. Не допускать строительство зданий и сооружений на территории спортивно-оздоровительного комплекса, находящегося на балансе Актива, которые не соответствуют спортивно-оздоровительной деятельности (за исключением ремонтных работ), и проводить любые ремонтно-восстановительные работы на территории объекта строго с разрешения градостроительного совета.
О реализации этапа Выражения заинтересованности (Express of interest) процесса продаж:
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 1 ноября 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.
• Мунир Якубов, директор компании “Portfolio Investments”:munir.yakubov@piamg.uz, тел.: +998(90) 901-65-59.
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), устанавливаются обязательства по внесению не менее 1% от суммы предлагаемой обязывающей цены предложения в качестве гарантийного платежа (заклад).