Давлат активларини бошқариш агентлиги Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармасига янги раҳбар тайинланди
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 22 февралдаги тегишли буйруғига асосан, Раджапов Махсуд Эрмакович Давактив агентлиги Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
М. Раджапов шу вақтгача Давактив агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармаси бошлиғи лавозимида ишлаб келган.
Эслатиб ўтамиз, бунга қадар Давактив агентлигининг ҳудудий бошқарма бошлиғи лавозимида фаолият юритган Мадаминов Бекзод Баҳодирович Қорақалпоғистон Республикасининг энг йирик ва салоҳиятли ҳудудларидан бири – Қўнғирот тумани ҳокими этиб тайинланган эди.

Appointed a new head of the territorial administration of the Republic of Karakalpakstan Agency for the management of state assets
According to the relevant document of State assets management agency from February 22, 2022 Radjapov Maxsud Ermakovich was appointed head of the Republic of Karakalpakstan territorial administration of UzSAMA.
Before his appointment M.Radjapov worked in the position of the head of the Republic of Karakalpakstan territorial administration of Center for the organization of effective use of empty facilities under UzSAMA.
To recall, Madaminov Bekzod Baxodirovich, formerly worked as the head of the territorial administration of UzSAMA, was appointed as the xokim of the Kungrad region, one of the largest and fastly developing districts of the Republic of Karakalpakstan.