Давлат активларини бошқариш агентлиги Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармасига янги раҳбар тайинланди
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 22 февралдаги тегишли буйруғига асосан, Раджапов Махсуд Эрмакович Давактив агентлиги Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
М. Раджапов шу вақтгача Давактив агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармаси бошлиғи лавозимида ишлаб келган.
Эслатиб ўтамиз, бунга қадар Давактив агентлигининг ҳудудий бошқарма бошлиғи лавозимида фаолият юритган Мадаминов Бекзод Баҳодирович Қорақалпоғистон Республикасининг энг йирик ва салоҳиятли ҳудудларидан бири – Қўнғирот тумани ҳокими этиб тайинланган эди.

Назначен новый руководитель территориального управления Республики Каракалпакстан Агентства по управлению государственными активами
Соответствующим приказом Агентства по управлению государственными активами от 22 февраля 2022 года Раджапов Махсуд Эрмакович назначен на должность начальника территориального управления Республики Каракалпакстан Агентства по управлению государственными активами.
Ранее М.Раджапов работал в должности начальника территориального управления Центра по организации эффективного использования пустующих объектов Республики Каракалпакстан при Агентстве госактивов.
Напомним, Мадаминов Бекзод Баходирович, ранее занимавший должность начальника территориального управления Агентства госактивов, назначен хокимом Кунградского района, одного из самых крупных районов с высоким потенциалом Республики Каракалпакстан.