“Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси жалб қилинади
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги(кейинги ўринларда – Давактив агентлиги/Буюртмачи) “Invest Group Centre” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) оммавий савдолар орқали хусусийлаштиришни ташкиллаштириш учун профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Консультант активнинг тармоқ ҳамда индивидуал хусусиятларидан келиб чиққан ҳолда соҳадаги институционал инвесторларни активни сотиб олишга бўлган қизиқишлари ҳамда Активнинг кейинчалик асосий фаолият турини сақлаб қолишини ўрганиш асосида хусусийлаштириш усули ва шартларини ишлаб чиқишлари лозим.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2024 йил 3 июль куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар tender@davaktiv.uz электрон почтасига тақдим этишларини сўраймиз.
Талъат Юлдашевич Самандаров – Давактив агентлиги бошқарма бошлиғи
“Invest Group Centre” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 19 апрелдаги ПҚ-162-сон қарорига мувофиқ, “Invest Group Centre” МЧЖнинг 100 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) хусусийлаштирилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари Активнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан ҳамда инвесторларнинг кейинчалик Активнинг асосий фаолият турини сақлаб қолиш мажбуриятидан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим.
Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
“Invest Group Centre” МЧЖтурли хил спорт турларини шуғулланиш учун мўлжалланган спорт иншоотларини бошқариш фаолияти билан шуғулланади.
• Устав фонди: 4,1 млрд сўм;
• СТИР: 202778694.
• Юридик манзили: Тошкент шаҳри, Мирзо-Улуғбек тумани, Оққўрғон кўчаси, 16-уй.
Консультантлардан кутилаётган таклифлар тузилмаси ва уларга қўйиладиган талаблар.
Таклифлар икки қисмдан иборат бўлиб:
1-қисми. Консультантнинг (индивидуал аризачи ёки Консорциум) малака талаблари:
а) Активни хусусийлаштириш шартлари ва жараёнини ташкиллаштириш бўйича консультантнинг келгусидаги ҳаракатлар кетма-кетлигини ва иш кўламини ўз ичига олган режаси. Консультантнинг тавсиялари ва таклифларига қисқа вақт ичида тегишли жавоб берилган тақдирда, хусусийлаштириш жараённинг давомийлиги бўйича хулосаси (10 баллгача);
в) Шу тоифадаги активлар доирасида тузилган битимлар юзасидан консультантларнинг иш тажрибаси тўғрисидаги маълумотлар (10 баллгача);
г) Лойиҳани амалга оширишдан келиб чиқиб, Битимни амалга ошириш юзасидан ишларни ташкил этиш бўйича таклиф. Таклиф этилган Битимга жалб қилинган жамоа ҳақида маълумот, шахсларнинг (жисмоний ва юридик) исмлари ва улар ҳақидаги маълумотлар: иш тажрибаси, фаолият муддати, битимлар тузиш бўйича умумий тажриба ва уларни амалга ошириш бўйича малакаси (10 баллгача).
2-қисми. Консультантнинг (индивидуал аризачи ёки Консорциум) тижорат (нарх) таклифи:
Тижорат (нарх) таклифи икки қисмдан иборат (70 баллгача):
Агар хизмат ҳақи нархлар оралиғида берилган бўлса, унда таклифни баҳолаш учун унинг юқори чегараси қабул қилинади. Қўшимча жорий харажатлар (хизмат сафари, таржима ва бошқалар учун) белгиланган қатъий қисмига киритилиши керак.
Шу билан бирга, қуйидаги хужжатлар тақдим этилиши лозим:
а) Қўйилган вазифаларни бажариш учун етарли салоҳият ва ваколатга эгалиги, шунингдек, инсон, вақт ва моддий ресурсларнинг мавжудлиги тўғрисида ёзма ариза;
б) Манфаатлар тўқнашуви мавжуд эмаслиги ҳақида маълумот. Маслаҳатчи ушбу савдога жалб қилинган тақдирда зиддиятлар олиб келиши мумкин бўлган ҳолларда потенциал битим бўйича салоҳиятга эга эканлигини кўрсатиш.
I. Соҳадаги инвесторларнинг қизиқишини ўрганиш ва бошқа тегишли хизматлар бозорини таҳлил қилиш:
• соҳадаги институтционал инвесторларнинг активни сотиб олишга бўлган қизиқиши ҳамда Активнинг фаолият соҳасини сақлаб қолишидан келиб чиқиб, сотиш шакли, усули ва шартларини ишлаб чиқиш;

Привлекается профессиональная консалтинговая компания по приватизации государственной доли в ООО «Invest Group Centre»
Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов», «Заказчик»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») для организации приватизации через публичные торги 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – «Актив»).
Консультанты обязуются разработать метод и условия приватизации на основе изучения заинтересованности инвесторов в сфере приобретения актива с учетом сетевых и индивидуальных особенностей, а также сохранения основной деятельности Актива.
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с нижеприведенным Запросом на предоставление предложений (RfP) до 18:00 (Ташкентское время) 3 июля 2024 года на электронную почту tender@davaktiv.uz
В случае подачи совместного (консорциум) коммерческого предложения должен быть указан главный консультант, который отвечает за координацию работы привлеченного партнера-консультанта и берет на себя ответственность.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации ООО «Invest Group Centre» (RfP)
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 19 апреля 2024 года ПП–162 предусмотрена реализация 100% доли ООО «Invest Group Centre» (далее - Сделка).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом требований законодательства Республики Узбекистан, отраслевой и индивидуальной специфики а также обязательств по сохранению основной деятельности ООО «Invest Group Centre».
Для принятия внутреннего решения Продавца, проводится независимая оценка Актива в соответствии с законодательством.
ООО «Invest Group Centre»основной деятельностью Общества является управление спортивными объектами, предназначенными для занятий различными видами спорта.
• Уставный фонд составляет – 4,1 млрд. сум;
• ИНН - 202778694
• Адресс: г.Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Аккурганская, 16.
Предложения должны состоять из двух частей:
1-часть. Квалификация Консультанта (индивидуального заявителя или Консорциума):
б) Информация об опыте Консультанта по сделкам с аналогичными активами, включая информацию о мандатах Консультанта в регионе СНГ в период с 1 января 2017 года по н.в. (10 баллов);
в) Предложение по организации работ по выполнению Сделки с точки зрения управления проектом. Сведения о команде, которая привлекается к предложенной Сделке, с указанием имен отдельных лиц и информация о них: опыт работы, стаж работы, общий опыт заключения сделок и конкретный опыт проведения транзакций; (10 баллов);
2-часть. Оценка Коммерческого (ценового) предложения (до 70 баллов):
А также, необходимо предоставить следующие документы:
а) Письменное заявление о наличии достаточной компетенции, а также человеческих, временных, материальных ресурсов для выполнения поставленных задач;
б) Информация о наличии конфликта интересов. Указать, есть ли у Консультанта в настоящий момент мандат на потенциальную транзакцию, которая может представлять у него конфликт, в случае его привлечения к данной Сделке.
I. Анализ рынка и интереса инвесторов к отрасли и другие сопутствующие услуги:
• разработка формы, способа и условий продажи в том числе, с учетом сохранения основной деятельности Актива на основе изучения заинтересованности институциональных инвесторов в сфере приобретения Актива;