Чорвачилик фермаси бўйича савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Оммавий савдоларга чиқарилган Хоразм вилояти, Шовот тумани, “Остана” маҳалласида жойлашган чорвачилик фермаси бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланиб, Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарори қабул қилинди.
Унга кўра, савдо жараёнининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан 2023 йил 25 январь соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар “E-auksion электрон савдо платформаси орқали қабул қилинади.
Ушбу активлар бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичида иштирок этган барча талабгорларга Ишчи орган томонидан жараён юзасидан хабарномалар юборилади.
Ўз навбатида, савдоларнинг биринчи босқичида таклиф келиб тушмаганлиги сабабли савдоси ўтказилмаган чорвачилик фермалари бўйича “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифларни қабул қилиш 15 кун муддатга узайтирилди.

Информация о процессах торгов животноводческой фермы
Завершен первый этап процесса торгов по животноводческой ферме, расположенной в махалле «Остана» Шаватского района Хорезмской области и принято соответствующее решение Государственной тендерной комиссии.
Согласно решению, коммерческие предложения по покупной цене, сроке оплаты и платежеспособности от претендентов, прошедших на второй этап процесса торгов будут приниматься через электронную торговую платформу «E-auksion» до 18:00 (Ташкентское время) 25 января 2023 года .
Рабочим органом будут разосланы индивидуальные уведомления всем претендентам, участвовавшим на первом этапе торгов по данному активу.
В свою очередь, прием предложений через электронную торговую платформу «E-auksion» по животноводческим фермам, по которым на первом этапе торгов не поступили предложения, продлен сроком на 15 дней.