“Tashkent City” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги 3 та кўп қаватли бизнес марказларининг халқаро савдо жараёни юзасидан ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 4 октябрдаги "Асакабанк" АЖ, "Ўзсаноатқурилишбанк" АТБ ва АТ "Алоқабанк"га тегишли “Toshkent City” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги янги кўп қаватли бизнес марказларини (кейинги ўринларда – Бизнес марказлар”) халқаро савдо жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда Бизнес марказларни техник комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант “KPMG” халқаро компаниясининг (кейинги ўринларда – Консультант) тавсиясига асосан ҳамда савдо жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддати 2025 йил 15 март куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ҳамда Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) юзасидан аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Бизнес марказларни хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
• Салтанат Сандикбаева, “KPMG” шериги: SSandykbayeva@kpmg.com, тел:. +99890-099-21-20;
• Шохрух Охунов, Давактив агентлигининг Департамент бошлиғи: sh.ohunov@davaktiv.uz, тел.: +99871-259-20-23.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва “KPMG”нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “KPMG” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва “KPMG” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Информация о международном процессе продажи трёх многоэтажных бизнес-центров на территории международного делового центра «Tashkent City»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 4 октября текущего года об этапе принятия Обязывающих предложений (BO) международного процесса продажи новых многоэтажных бизнес-центров (далее – “Бизнес-центры”) на территории международного делового центра “Tashkent City”, принадлежащих АО “Асакабанк”, АКБ “Узсаноаткурилишбанк” и АК “Алокабанк”, сообщается следующее.
Согласно обращениям претендентов по предоставлению дополнительного времени для технического комплексного анализа Бизнес-центров при подготовке обязывающего коммерческого предложения, на основании рекомендации консультанта по приватизации международной компании “KPMG”, а также с целью проведения процесса продажи в конкурентной среде, Агентство госактивов всем заинтересованным сторонам сообщает о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) до 23:59 (по Ташкентскому времени) 15 марта 2025 года.
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приема Обязывающих предложений (BO) по процессу приватизации Бизнес-центров остается без изменений.
Для получения дополнительной информации по данному проекту можно обращаться по следующим каналам связи:
• Салтанат Сандикбаева, Партнер “KPMG”: SSandykbayeva@kpmg.com, тел:. +99890-099-21-20;
• Шохрух Охунов, Начальник департамента Агентства госактивов: sh.ohunov@davaktiv.uz, тел.: +99871-259-20-23.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и "KPMG" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "KPMG" оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и "KPMG" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;