“Tashkent City” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги 3 та кўп қаватли бизнес марказларининг халқаро савдо жараёни юзасидан ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 4 октябрдаги "Асакабанк" АЖ, "Ўзсаноатқурилишбанк" АТБ ва АТ "Алоқабанк"га тегишли “Toshkent City” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги янги кўп қаватли бизнес марказларини (кейинги ўринларда – Бизнес марказлар”) халқаро савдо жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда Бизнес марказларни техник комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант “KPMG” халқаро компаниясининг (кейинги ўринларда – Консультант) тавсиясига асосан ҳамда савдо жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддати 2025 йил 15 март куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ҳамда Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) юзасидан аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Бизнес марказларни хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
• Салтанат Сандикбаева, “KPMG” шериги: SSandykbayeva@kpmg.com, тел:. +99890-099-21-20;
• Шохрух Охунов, Давактив агентлигининг Департамент бошлиғи: sh.ohunov@davaktiv.uz, тел.: +99871-259-20-23.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва “KPMG”нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “KPMG” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва “KPMG” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Information on the international sale process of 3 multi-storey business centers on the territory of the international business center "Tashkent City"
According to the announcement of the State Assets Management Agency dated October 4 this year, on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) of the international sales process of new multi-storey business centers (hereinafter - “Business Centers”) owned by JSC “Asakabank”, JSCB “Uzsanoatkurilishbank” and JSC “Alokabank” and located on the territory of the international business center “Tashkent City”, the following is reported:
In accordance with the applicants' requests for providing additional time for technical complex analysis of Business Centers in the preparation of a binding commercial offer, as well as based on the recommendation of the privatization consultant KPMG, and in order to conduct the sale process in a competitive environment, the State Assets Management Agency informs all interested parties that the deadline for receipt of Binding Offers (BO) has been extended until 23:59 (Tashkent time) on March 15, 2025.
At the same time, in order to ensure a competitive environment, the Consultant will in parallel continue to work on attracting more potential investors to the sales process and receive Expression of Interest applications.
All other information of the previously published announcement on the stage of receipt of Binding Offers (BO) remains unchanged.
For more information on this project, please contact the following communication channels:
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, KPMG in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and KPMG reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and KPMG , to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;