Давактив агентлигининг жорий йил 17 сентябрдаги Uz-Koram Kompani” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонга мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолияти ва техник ҳолатини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант Portfolio Investments компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2024 йил 5 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Активларни хусусийлаштириш жараёнларининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълонларнинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Information on the process of privatization of the state share in the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on Septembert 17 of this year, on the acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of the 100% state share in the the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of potential investors to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities and technical condition of the Asset in the preparation of a binding offers, as well as based on the recommendation of the consultant on privatization Portfolio Investments, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BO) for the purchase of the Asset until 18:00 (Tashkent time) on November 5, 2024.