Давактив агентлигининг жорий йил 17 сентябрдаги Uz-Koram Kompani” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонга мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолияти ва техник ҳолатини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант Portfolio Investments компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2024 йил 5 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Активларни хусусийлаштириш жараёнларининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълонларнинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО «Уз-Корам Компани»
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 17 сентября текущего года о сборе Обязывающих предложений (BO) по приобретению 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Уз-Корам Компани» (далее – «Актив»), сообщается следующее:
Согласно обращениям потенциальных инвесторов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности и технического состояния Актива при подготовке обязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации Portfolio Investments, всем претендентам сообщается о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) по покупке Актива до 18:00 (по ташкентскому времени) 5 ноября 2024 года.