5 сентябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
141 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 20 млрд сўм бўлган 354 та лот 43,4 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 3,1 млрд сўм
• сотилган нархи 3,3 млрд сўм
• Навоий вилояти Нурота туманида жойлашган бошланғич нархи 1,3 млрд сўм бўлган АТ "Халқ банки” Навоий вилоят филиали балансидаги нотурар бино-иншоот 1,4 млрд сўмга сотилди.
• сони 53 та
• бошланғич нархи 606 млн сўм
• сотилган нархи 1,9 млрд сўм
• Жиззах вилояти Жиззах шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 24,3 млн сўм бўлган Ўзбекистон Миллий университети Жиззах филиали балансидаги бўш турган ошхона 311,5 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 58 та
• бошланғич нархи 11,5 млн сўм
• сотилган нархи 14,3 млн сўм
• ер майдони 38,3 га
• Бухоро вилояти Бухоро шаҳридан бошланғич нархи 779,9 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 31 сотих ер участкаси 1,5 млрд сўмга сотилди.
• Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳридан бошланғич нархи 559,6 млн сўм бўлган полиграфия саноати объектлари қуриш учун 50 сотих ер участкаси 895,8 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 141 лота. Также было реализовано 354 объекта со стартовой ценой 20 млрд сумов за 43,4 млрд сумов.
• Нежилое строение, расположенное в Нуратинском районе Навоийской области, принадлежащее Навоийскому филиалу АК "Халк банки", со стартовой ценой 1,3 млрд сумов продано за 1,4 млрд сумов.
• стартовая цена 606 млн сум
• Пустующая столовая, принадлежащая Джизакскому филиалу Национального университета Узбекистана, с первоначальной годовой арендной ставкой 24,3 млн ​​сумов в городе Джизаке Джизакской области, сдана в аренду за 311,5 млн сумов.
• стартовая цена 11,5 млн сум
• цена продажи 14,3 млн сум
• площадь земельного участка 38,3 га
• Земельный участок, расположенный в городе Бухаре Бухарской области, площадью 31 соток, со стартовой ценой 779,9 млн ​​сумов продан за 1,5 млрд сумов под строительство многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Чирчике Ташкентской области, площадью 50 соток, со стартовой ценой 559,6 млн ​​сумов продан за 895,8 млн сумов под строительство объектов полиграфической промышленности.