“Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасидаги давлат улушини сотиб олиш учун аризалар қабул қилиниши тўғрисида эълон
Жорий йилнинг 12 май куни Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги ёки Сотувчи) “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини (кейинги ўринларда – Меҳмонхона ёки Актив) рақобат тамойилларига асосланган сотув жараёни орқали хусусийлаштириш (кейинги ўринларда – Битим) бошланганлигини эълон қилган. Ушбу жараён доирасида Хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи “KPMG Valuation and Consulting” МЧЖ (кейинги ўринларда – KPMG) томонидан, активга дастлабки қизиқишни аниқлаш мақсадида потенциал инвесторлар билан алоқаларни ўрнатиш бўйича ишлар амалга оширилди (Market Sounding).
Мазкур эълон билан Давактив агентлиги барча потенциал иштирокчиларни (кейинги ўринларда – Талабгор) Битимда иштирок этиш учун қизиқиш билдириш бўйича ариза (Express of interest) топширишга таклиф қилади.
Томонлар ўзбек, рус ёки инглиз тилларида (аризачининг иҳтиёрига кўра) тайёрланган хат шаклидаги, аризачининг ваколатли вакили томонидан имзоланган аризаларини (кейинги ўринларда – Ариза) қуйидаги электрон манзилга юборишлари лозим:
nshuxratov@kpmg.co.uz
Аризалар жорий йил 8 август куни (Тошкент вақти билан) соат 18:00 га қадар қабул қилинади.
Ариза бериш жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ. Ариза берувчиларнинг барчаси савдо жараёнининг потенциал иштирокчилари реестрига киритилади.
Сотувчи ва Маслаҳатчи Талабгордан тегишли маълумотлaрни, жумладан таъсис ҳужжатлари, тўловга қобилиятлилиги, шунингдек, Битимда иштирок этишига таъсир қилиши мумкин бўлган чекловлар йўқлиги тўғрисидаги гувоҳномаларни ўз ичига олиши мумкин бўлган маълумотларни сўраш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолади.
• Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли “Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида”ги Қонунига риоя этилиши.
Сотиш жараёнининг талаблари ва кетма-кетлиги Талабгорларга қўшимча равишда хабар қилинади.
Кейинги босқичга ўтган потенциал инвесторлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ва Актив фаолияти тўғрисидаги умумий маълумотлар сақланадиган виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш таъминланади.
Қўшимча маълумотлар учун юқорида келтирилган алоқа каналига мурожаат қилинг.
Меҳмонхонани улуш (бизнес) сифатида баҳолаш ишларига “Катта тўртлик”ка (Big 4) кирувчи халқаро компаниялардан бири жалб қилиниб, уларнинг баҳолаш ҳисоботлари асосидаги Активнинг тавсиявий баҳолаш қиймати савдо жараёнларида мўлжал сифатида ҳисобга олинади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMGнинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва KPMG (Савдо доирасида Давактив агентлигининг эксклюзив молиявий маслаҳатчиси вазифасини бажарувчи) ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMG томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on submission of Express of interest for the purchase of state share of "Lotte City Hotel Tashkent Palace Hotel"
On 12 May 2022, in accordance with the relevant privatisation programs, the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter – UzSAMA or the Seller) announced the start of the privatization of the hotel “Lotte City Hotel Tashkent Palace” (hereinafter – Hotel or Asset), through a competitive sale process (hereinafter – Transaction). As part of this process, the Privatization consultant KPMG Valuation and Consulting LLC (hereinafter - KPMG) carried out work to establish contacts with potential investors in order to determine preliminary interest in the Asset (Market Sounding).
By this announcement, the State Assets Agency invites all potential participants (hereinafter - Applicant) to submit Express of interest in participating in the Transaction.
Applicants are invited to submit an application in the form of a letter in English, Russian or Uzbek (at the discretion of the applicant), and signed by an authorized representative of the applicant (hereinafter - the Application), sent to e-mail address:
nshuxratov@kpmg.co.uz
The Applications will be accepted until August 8, 2022, 18:00 (Tashkent time).
The application process is open to all interested parties. All applicants will be included in the register of potential participants in the sale process.
The Seller and the Consultant reserve the right to request any additional information from Applicants, which may include incorporation papers, financial solvency data, as well as certificates of the absence of restrictions that may affect participation in the Transaction.
The received applications will be selected for compliance with the following criteria:
• sufficient financial resources to acquire a state share;
• absence of any judicial, administrative, arbitration or other proceedings, the result of which may be prohibition on participation in the privatization process;
• compliance with the Law of the Republic of Uzbekistan No. 660-II (as amended on January 15, 2019) "On countering the legalization of proceeds from criminal activity, the financing of terrorism and the financing of the proliferation of weapons of mass destruction".
Detailed sequence of the sale process and its conditions will be additionally informed to Applicants.
Non-Disclosure Agreement (NDA) will be signed with potential investors who are qualified for the next step, and access will be granted to a Virtual Data Room (VDR) where general information about the Asset's activities will be available.
If you have any questions, you are invited to reach out to the email listed above.
One of the international companies "Big Four" (BIG4) attracted in the valuation of the Hotel as a share (business), and the recommended value, based on their Asset valuation report, will be taken as a benchmark in the sale process.
Additional terms
UzSAMA reserves the right to change the sequence of the sale process or refuse to sell to any potential buyer (s) or to negotiate with them at any time without giving a reason.
This announcement, or any part of its content, should not be construed as a form of commitment on the part of UzSAMA, Hotel and KPMG in relation to the sale of the Asset, which might be assumed in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and KPMG reserve the right in their sole discretion at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility
(i) amend the application deadline
(ii) follow different procedures in relation to different stakeholders, and / or negotiate with one or more potential buyers within the framework of the schedule and procedure provided jointly by UzSAMA, the Hotel and KPMG, excluding any other potential buyer (s) without prior notice;
(iii) terminate the sale process for any reason; and / or
(iv) terminate any discussion and negotiations with any potential buyer (s) in relation to the deal at any time and without giving reasons.