“Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасидаги давлат улушини сотиб олиш учун аризалар қабул қилиниши тўғрисида эълон
Жорий йилнинг 12 май куни Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги ёки Сотувчи) “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини (кейинги ўринларда – Меҳмонхона ёки Актив) рақобат тамойилларига асосланган сотув жараёни орқали хусусийлаштириш (кейинги ўринларда – Битим) бошланганлигини эълон қилган. Ушбу жараён доирасида Хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи “KPMG Valuation and Consulting” МЧЖ (кейинги ўринларда – KPMG) томонидан, активга дастлабки қизиқишни аниқлаш мақсадида потенциал инвесторлар билан алоқаларни ўрнатиш бўйича ишлар амалга оширилди (Market Sounding).
Мазкур эълон билан Давактив агентлиги барча потенциал иштирокчиларни (кейинги ўринларда – Талабгор) Битимда иштирок этиш учун қизиқиш билдириш бўйича ариза (Express of interest) топширишга таклиф қилади.
Томонлар ўзбек, рус ёки инглиз тилларида (аризачининг иҳтиёрига кўра) тайёрланган хат шаклидаги, аризачининг ваколатли вакили томонидан имзоланган аризаларини (кейинги ўринларда – Ариза) қуйидаги электрон манзилга юборишлари лозим:
nshuxratov@kpmg.co.uz
Аризалар жорий йил 8 август куни (Тошкент вақти билан) соат 18:00 га қадар қабул қилинади.
Ариза бериш жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ. Ариза берувчиларнинг барчаси савдо жараёнининг потенциал иштирокчилари реестрига киритилади.
Сотувчи ва Маслаҳатчи Талабгордан тегишли маълумотлaрни, жумладан таъсис ҳужжатлари, тўловга қобилиятлилиги, шунингдек, Битимда иштирок этишига таъсир қилиши мумкин бўлган чекловлар йўқлиги тўғрисидаги гувоҳномаларни ўз ичига олиши мумкин бўлган маълумотларни сўраш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолади.
• Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли “Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида”ги Қонунига риоя этилиши.
Сотиш жараёнининг талаблари ва кетма-кетлиги Талабгорларга қўшимча равишда хабар қилинади.
Кейинги босқичга ўтган потенциал инвесторлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ва Актив фаолияти тўғрисидаги умумий маълумотлар сақланадиган виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш таъминланади.
Қўшимча маълумотлар учун юқорида келтирилган алоқа каналига мурожаат қилинг.
Меҳмонхонани улуш (бизнес) сифатида баҳолаш ишларига “Катта тўртлик”ка (Big 4) кирувчи халқаро компаниялардан бири жалб қилиниб, уларнинг баҳолаш ҳисоботлари асосидаги Активнинг тавсиявий баҳолаш қиймати савдо жараёнларида мўлжал сифатида ҳисобга олинади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMGнинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва KPMG (Савдо доирасида Давактив агентлигининг эксклюзив молиявий маслаҳатчиси вазифасини бажарувчи) ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMG томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о подаче заявок заинтересованности в покупке доли гостиницы «Lotte City Hotel Tashkent Palace»
12 мая 2022 года Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее- Агентство госактивов или Продавец) объявило о намерении приватизировать государственную долю (далее-Сделка) путем конкурентного процесса продажи в гостинице «Lotte City Hotel Tashkent Palace» (далее - Гостиница или Актив). В рамках данного процесса Консультантом по приватизации ООО «KPMG Valuation and Consulting» (далее - KPMG) была проведена работа по установлению контактов с потенциальными инвесторами с целью определения предварительного интереса к Активу (Market Sounding).
Настоящим объявлением Агентство госактивов приглашает всех потенциальных участников (далее - Заявитель) к подаче заявок о выражении интереса (Express of interest) в участии в Сделке.
Потенциальным участникам предлагается подать заявку в форме письма, подготовленного на английском, русском или узбекском языках (на усмотрение заявителя), и подписанного уполномоченным представителем заявителя (далее — Заявка), отправленного на электронный адрес:
nshuxratov@kpmg.co.uz
Заявки принимаются до 8 августа 2022 года, 18:00 (ташкентское время).
Процесс подачи заявок является открытым для всех заинтересованных лиц. Все заявители будут включены в реестр потенциальных участников процесса продажи.
Продавец и Консультант оставляют за собой право запросить у Заявителя соответствующую дополнительную информацию, которая может включать в себя учредительные документы, данные о финансовой состоятельности, а также справки об отсутствии ограничений, которые могут повлиять на участие в Сделке.
• достаточные финансовые ресурсы для приобретения государcтвенной доли;
• соблюдение Закона Республики Узбекистан № 660-II (в редакции 15 января 2019 года) «О противодействии легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения».
Детальная последовательность процесса продажи и ее условий будут дополнительно сообщены Заявителям.
По возникшим вопросам предлагается обращаться по контакту, указанному выше.
Для оценки Гостиницы в качестве доли (бизнеса) привлечена одна из международных компаний «Большой четверки» (BIG 4), и рекомендуемая стоимость на основании их отчета об оценке Актива будет принята в качестве ориентира в процессе продажи.
Агентство госактивов оставляет за собой право изменять последовательность процесса продажи или отказываться от продажи любому потенциальному покупателю (покупателям) или от переговоров с ними в любое время без разъяснения причины.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Гостиницы и KPMG в отношении продажи Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и KPMG, оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов, Гостиницей и KPMG графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;