Давактив агентлиги директорига янги ўринбосарлар тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 14 декабрдаги қарорига асосан, Алишер Миралиев, Бекзод Усмонов ва Қаҳрамон Ҳакимов Давлат активларини бошқариш агентлиги директорининг ўринбосарлари лавозимларига тайинланди.
Алишер Эркинович Миралиев шу вақтгача агентликда Мулкдор ҳуқуқлари ва функцияларини таъминлаш департаменти бошлиғи лавозимида ишлаб келган.
Давактив агентлиги директори ўринбосари сифатида Мулкдор ҳуқуқлари ва функцияларини таъминлаш департаменти, Давлат иштирокидаги корхоналарни корпоратив кўрсаткичлари таҳлили департаменти ҳамда Давактив агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази фаолиятини мувофиқлаштиради.
Бекзод Шавкат ўғли Усмонов Иқтисодиёт вазирлигида ва Миллий лойиҳа бошқаруви агентлигида фаолият юритган, 2018 йил августида Республика фонд биржаси раҳбари этиб тайинланган.
Давактив агентлиги директори ўринбосари сифатида Давлат активларини хусусийлаштириш департаменти, Тўловга қобилиятсизлик жараёнини юритиш департаменти, Давактив агентлиги ҳузуридаги Қимматли қоғозлар марказий депозитарийси ҳамда Давактив агентлиги ҳузуридаги Хусусийлаштириш ва давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш маркази фаолиятини мувофиқлаштиради.
Қахрамон Норбўта ўғли Ҳакимов Давактив агентлиги директори ўринбосари сифатида замонавий IT технологияларини жорий этиш департаменти, Инсон ресурслари ва ходимлар салоҳиятини ривожлантириш бошқармаси, Ички назорат ва комплаенс хизмати бўлими фаолиятини мувофиқлаштиради.

New deputy directors of the State Assets Agency appointed
According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 14 December 2021, Alisher Miraliev, Bekzod Usmonov and Kakhramon Khakimov were appointed deputy directors of the State Assets Management Agency.
Alisher Erkinovich Miraliev previously worked at the agency as the head of the Department for ensuring the rights and functions of the owner.
As deputy director of UzSAMA, he will coordinate activities in the field of protecting the property rights of the state, coordinating corporate indicators of enterprises with state participation and recovering them.
Bekzod Shavkatovich Usmonov worked at the Ministry of Economy and the National Project Management Agency, then in August 2018 was appointed as the head of the Republican Stock Exchange.
As deputy director of UzSAMA, he will coordinate activities in the field of insolvency procedures, privatization of securities and small assets.
Khakimov Kakhramon Norbuta ugli, deputy director of UzSAMA will coordinate the implementation of modern IT technologies, information security, internal control and compliance.