“Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди.
Давактив агентлигининг жорий йил 3 ноябрдаги Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан қизиқиш билдираётган консалтинг компанияларнинг мурожаатларига мувофиқ уларга малакавий тайёргарлик кўришга қўшимча имконият яратиш, мазкур жараёнларни янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш, шунингдек қўшимча салоҳиятли талабгорларни жалб қилиш мақсадида, аризаларни қабул қилиш муддатини 2022 йил 22 ноябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввалги чоп этилган “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан Таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)нинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

The deadline for accepting proposals to attract a professional consulting company for the privatization of "Qizilqum fosforit kompleksi" LLC is extended
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated November 3 of this year on attracting a professional consulting company for privatization of 100% state share in the authorized capital of "Qizilkum Fosforit Kompleksi" LLC, the following is reported.
According to the appeals of interested professional consulting companies, in order to create additional opportunities for their professional preparation, to conduct these processes in a more transparent and competitive environment, as well as to attract additional applicants with a high potential, the State Assets Management Agency announces the extension of the deadline for accepting proposals from professional consulting companies until 18:00 (on Tashkent time) on 22 November 2022.
All other information of the previously published Request for Proposal (RfP) to attract a professional consulting company for the privatization of "Qizilkum Fosforit Kompleksi" LLC remains unchanged.