“Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди.
Давактив агентлигининг жорий йил 3 ноябрдаги Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан қизиқиш билдираётган консалтинг компанияларнинг мурожаатларига мувофиқ уларга малакавий тайёргарлик кўришга қўшимча имконият яратиш, мазкур жараёнларни янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш, шунингдек қўшимча салоҳиятли талабгорларни жалб қилиш мақсадида, аризаларни қабул қилиш муддатини 2022 йил 22 ноябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввалги чоп этилган “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан Таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)нинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Продлевается срок приема предложений по привлечению профессиональной консалтинговой компании для приватизации ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 3 ноября текущего года о привлечении профессиональной консалтинговой компании для приватизации 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси», сообщается следующее.
В соответствии с обращениями заинтересованных профессиональных консалтинговых компаний, в целях создания для них дополнительных возможностей для профессиональной подготовки, проведения данных процессов в более прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных претендентов с высоким потенциалом, Агентство госактивов объявляет о продлении срока приема предложений профессиональных консалтинговых компаний до 18:00 (по ташкентскому времени) 22 ноября 2022 года.
Вся остальная информация ранее опубликованного Запроса на предоставление предложений (RfP) по привлечению профессиональной консалтинговой компании для приватизации ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси» остается без изменений.