Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚКнинг устав капиталидаги 50% акциялар пакетини хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 2 та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, Rezolut компанияси томонидан Dentons юридик фирмаси билан консорциум шаклида берган таклифи энг мақбул деб топилиб, хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида тайинланди.
Resolut компаниясининг асосий фаолияти консалтинг, компанияларнинг халқаро ва маҳаллий бизнес фаолиятини комплекс қўллаб-қувватлаш, шунингдек, тижорат низоларини ҳал қилиш ҳисобланади. Асосий мижозлари: давлат ташкилотлари, ишлаб чиқариш ва қурилиш корхоналари, нодавлат нотижорат ташкилотлари ва бошқалар.

Information on hiring professional consulting organization
In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 50 percent shares in the authorized capital of “Uz-DongJu Paint Company” JC LLC, the following is declared.
During the selection processes, 2 proposals were received from professional consulting organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
Accordingly, as a result of the qualification process, the proposal by Rezolut in the form of a consortium with the law firm Dentons was considered the most attractive and the consortium of companies was selected as privatization consultant.
The main activities of Rezolut are consulting, comprehensive support of international and local business activities of companies, as well as the resolution of commercial disputes. Main clients: government organizations, industrial and construction enterprises, non-governmental non-profit organizations, etc.
The State Assets Management Agency together with the professional consulting company will take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset based on the principles of competition.