Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚКнинг устав капиталидаги 50% акциялар пакетини хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 2 та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, Rezolut компанияси томонидан Dentons юридик фирмаси билан консорциум шаклида берган таклифи энг мақбул деб топилиб, хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида тайинланди.
Resolut компаниясининг асосий фаолияти консалтинг, компанияларнинг халқаро ва маҳаллий бизнес фаолиятини комплекс қўллаб-қувватлаш, шунингдек, тижорат низоларини ҳал қилиш ҳисобланади. Асосий мижозлари: давлат ташкилотлари, ишлаб чиқариш ва қурилиш корхоналари, нодавлат нотижорат ташкилотлари ва бошқалар.

Информация о привлечении профессиональной консалтинговой организации
Согласно соответствующей программе приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами по привлечению профессиональной консалтинговой компании к процессу приватизации 50 процентов пакетов акций в уставном капитале СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани», сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 2 профессиональных консалтинговых организаций, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответсвующей сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора, предложение компании Rezolut в форме консорциума с юридической фирмой Dentons было признано наиболее выгодным и консорциум компаний назначен в качестве консультанта по приватизации.
Основными направлениями деятельности фирмы Rezolut являются консалтинг, комплексное сопровождение международной и местной деловой деятельности компаний, а также решение коммерческих споров. Основные клиенты: государственные организации, производственные и строительные предприятия, негосударственные некоммерческие организации и т.д.
Агентство по управлению государственными активами совместно с привлеченной профессиональной консалтинговой компанией примет все необходимые меры для прозрачной и успешной продажи актива на основе конкурентных принципов.