Халқаро ҳамкорлик мустаҳкамланмоқда
Жорий йилнинг 26 август куни Германиянинг  "KfW DEG"нинг Россия ва МДҲ бўйича Вице-президенти Клеменс Фингер билан учрашув бўлиб ўтди.
Давактив агентлиги ходимлари жаноб Фингерга Ўзбекистон Республикасида хусусийлаштиришнинг кенг кўламли дастурини амалга ошириш, қонунчилик базасини такомиллаштириш, шу кунгача сотувга қўйилган давлат корхоналари ва активларини трансформациялаш борасидагиамалга оширилган ишлар тўғрисида , шунингдек, ушбу соҳада кейинги ривожланиш истиқболлари хақида фикр алмашишди.
Жаноб Фингер, ўз навбатида, “KfW DEG” инвесторларнинг хусусийлаштириш битимларида қатнашишдан манфаатдор эканлигини ва давлат компанияларининг потенциал харидорларига молиявий воситаларни таклиф қилишга тайёрлигини билдирди.
"KfW" ("Банк гуруҳи") бош қароргоҳи Франкфуртда жойлашган Германиянинг давлат инвестиция ва ривожланиш банки ҳисобланади. KfW, шунингдек, дунёдаги энг йирик миллий ривожланиш банкларидан биридир.
KFW DEG - ривожланаётган мамлакатларда фаолият юритаётган хусусий сектор корхоналарини молиялаштириш, маслаҳат бериш ва қўллаб - қувватлашни таъминлайдиган гуруҳнинг шўъба корхонаси.

Укрепляется международное сотрудничество
26 августа была проведена встреча с г-ном Клеменсом Фингером, Вице-президентом по России и СНГ “KfW DEG”.
Сотрудники Агентства представили г-ну Фингеру прогресс и достижения по реализации масштабной программы приватизации в Республике Узбекистан, улучшению законодательной базы, трансформации госпредприятий, и активов, выставленных на продажу на сегодняшний день, а также дальнейших перспектив развития в данной сфере.
Г-н Фингер, в свою очередь, заявил о заинтересованности участия “KfW DEG” в сделках по приватизации со стороны инвесторов, и готовности предлагать финансовые инструменты потенциальным покупателям государственных компании.
“KfW”, ("банковская группа"), является немецким государственным инвестиционным банком и банком развития, c штаб-квартирой во Франкфурте. “KfW” также является одним из крупнейших в мире национальных банков развития.
“KFW DEG” – дочернее подразделений группы, которая предлагает финансирование, консультации и поддержку предприятиям частного сектора, работающим в развивающихся странах.